Kümblustünni kasutamine ja pikaajalise kestvuse säilitamine

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Kümblustünn on asendamatu lõõgastusviis nii suvisel, kui ka talvisel ajal. Kui kümblustünni hooldada korrapäraselt ning iga paari kasutamiskorra järel vett vahetada, siis ei pea kasutama mingeid kemikaale ega filtreerimissüsteeme. Artiklis tutvustame põgusalt erinevaid kümblustünne ning toome välja paar olulist meelespead, kuidas säilitada kümblustünni pikaajaline kestvus.

Kümblustünnid on traditsioonilise ümara kujuga, kuid on olemas ka ovaalseid ning 4 kuni 6 nurkseid. Kümblustünne on  täispuidust (sisemise/välimise ahjuga), plastiksisuga (sisemise/välimise ahjuga) kui ka klaasplastiksisuga (sisemise/välimise ahjuga). Viimased peavad paremini vastu heitlikule põhjamaa ilmastikule ning on kergemini hooldatavad. Kümblustünni saab paigutada kõikjale, kus on tasane pinnas.

Kümblustünni täitmine veega

Kümblustünni täitmine veega võtab aega umbes 1 – 1,5 tundi, kuid oleneb täitmiseks kasutatava vooliku läbilaske võimest ja veesurvest.

Kümblustünni kütmine

Kümblustünni kütmist võib alustada alles siis, kui tünn on täidetud veega. Kui kümblustünni hakata kuivalt kütma, siis deformeerub nii ahi, kui ka plastiksisu suure kuumuse tõttu ning muutub kasutuskõlbmatuks.

Kümblustünni kütmisel soovitatakse kasutada võimalikult kuivasid < 50 cm pikkuseid puuhalgusid ning tule alustamiseks soovitatakse kasutada piiritustablette või siis süütevedelikku, mitte paberit ega pappi. Paberist ja papist tekib palju lendavat ning põlevat tuhka, mis on tuleohtlik ümbruskonnale ning võivad sattuda kümblustünni.

Vee kütmiseks kuluv aeg võib olla 1,5 – 2,5 tunni vahel. Kütmise aeg oleneb kümblustünni suurusest ning samuti ilmastiku oludest – tuulisema sügisilmaga ning talvise pakasega võib kütmine kesta tavalisest kauem. Vee kütmise ajaks soovitame kümblustünni katta kaanega, et vesi soojeneks kiiremini.

Kümblustünni veetemperatuur

Kümblustünni soovitatav veetemperatuur võiks olla maksimaalselt 39 kraadi, sest liiga kuum vesi võib südamele halvasti mõjuda. Talvisel perioodil on mõistlik küttepuude lisamine lõpetada, kui veetemperatuur on jõudnud 35 kraadini ning suvisel ajal, kui veetemperatuur on jõudnud 30 kraadini.

Peale kümblustünni kasutamist

Kümblustünnist võib vee välja lasta alles peale seda, kui ahjus on tuli kustunud ning söed on maha jahtunud.

Share on facebook
Facebook