Sinu unistuste palkmaja ootab sind “Jakob 76”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Anneks laftehytte, palkmaja Kabina projekt 76

Sobib: suvilaks või väikeelamuks

  • Ehitusalune pind: 88 m2
  • Kasulik pind: 75,9 m2
  • Terrass: 5 m2

Palkmaja Jakob 76 projektil on kasulikku pinda kokku 75,9 m², mis koosneb 2 magamistoast, avatud köök-elutoast, esikust, WC-st ning saunast.. Hind sõltub valitud küttelahendusest ja viimistlusmaterjalidest.

Miks käsitööpalkmaja?
Käsitööpalkmajade puhul säilib naturaalse koorimise tulemusena seinas rohkem ka puitu, mis võimaldab suurema läbimõõduga seinte tootmist. Hästi valmistatud käsitöö palkelamu on silmale ilus nii seest kui ka väljast vaadates, sulandub hästi kokku ümbritseva keskkonnaga, kestab kaua ega vaja remonti, küttekulud on väikesed ning soojapidavus aastatega ei vähene. Kuna palkmaja on ise hingav on seal talvel soe ja suvel mõnusalt jahedad temperatuurid.

Käsitööpalkmajad on tervislikud ning keskkonnasõbralikud.
Kuna palkmaja reguleerib ise õhuniiskust ja on ehitatud ainult looduslikke materjale kasutades, sobib see ideaalselt elukohaks allergikutele. Lisaväärtusena on käsitöö palkmaja kaunis ja kauakestev mälestus ka meie järeltulijatele. Käsitööpalkmaja tootmisel tekib minimaalselt tootmisjääke, mis omakorda kasutame me taastuvenergia tootmiseks. Oluline on suurendada inimeste teadlikkust meid ümbritsevate materjalide pidevast lagunemisest, täpsemalt osakeste emiteerumisest ning selle protsessi otsesest seosest tervisega.

Niiskus ja materjalid
Isegi, kui palkmaja seintesse tekib natuke niiskust, kuivab see talvel kütmisega välja. Veeauru liikumise suund seinas on sooja poolt külma poole ja mida suurem temperatuuride vahe seina paksuse ühiku kohta, seda kiirem veeauru liikumine on.

Tehase tingimustes toodetud palkmaja
Oluline on eelistada tehase tingimustes toodetud palkmaja, kus tootmine toimub ilmastikukindlates tingimustes. Tänapäevased käsitööpalkmajad toodetakse eelnevalt kuivatatud palkidest, kuivades tootmistingimustes, kasutatakse vastavaid tihendeid ja pööratakse suuremat tähelepanu erinevate sõlmede soojapidavuse tõstmiseks, mis tagab majade kõrgema kvaliteedi ning tootmisprotsesside suurema tõhususe. Tänu tehases toodetud palkmaja komplektsusele on kõik detailid paigaldusvalmis ning sisaldavad kõiki paigaldustarvikuid, mis on vajalikud hoone püstitamiseks. Puitdetailid on markeeritud vastavate tähistustega ning hoone ehitamine toimub vastavalt püstitusjoonistele, tänu millele kulub maja püstitamiseks mõned päevad aega.

Päike ja vesi
Palkmaja peaks juba projekteerima nii, et palkseinad oleksid võimalikult kaitstud vee ja päikese eest ehk seinad oleksid madalad ja räästad laiad. Puidu kaks vaenlast on päike ja vesi ning seetõttu tuleb seinad korralikult mitu korda puidukaitsevahendiga töödelda, kasutada kõrgemat vundamenti ja nö veenina.

Erinevad nurgatapid
Kuna on olemas omavalitsusi, kus ei lubata tiheasustatud elamurajoonidesse ümarpalkmaju ehitada, on võimalik seal kasutada samuti tahutud palki ja välisvoodrit. Tapid valmistatakse vastavalt tellija soovile, näiteks tuulelukuga Norra tapp või tuulelukuga silenurk/linntapp linna tingimustesse.

Küttesüsteemid
Ei mõtet peljata erinevate küttesüsteemide ja pesuruumide võimalikkust palkmajas – kõik kütteruumid kaetakse seestpoolt tulekindlate ning niisked ruumid spetsiaalselt veekindlate materjalidega. Käsitööpalkmajja saab ehitada sisse nii ahjusid, soojussalvestiga kaminaid, pliite, maakütteid kui ka õhk/vesi soojuspumpasid.